Ljudska prava i klimatske promene u pravnom sistemu Evropske unije

25.04.2023.godine Novosti

U okviru kursa EU „Ljudska prava i klimatske promene u pravnom sistemu Evropske unije“ prof. dr Marijana Mladenov, prodekan za međunarodnu saradnju na Pravnom fakultetu za privredu i pravosuđe, održala je predavanja na Petrovaradinskoj tvrđavi 22.4.2023.godine na Dan planete Zemlje.

Predavanju su prisustvovali studenti, koji su izrazili zadovoljstvo povodom ovakvog vida nastave, kao i interesovanje da saznaju nešto novo u sferi uticaja klimatskih promena na uživanje ljudskih prava u pravnom poretku EU.

Kurs predstavlja deo nastavnih aktivnosti u okviru Žan Mone modula „Primena vrednosti Evropske unije u politikama država kandidata“.